Вдалий веб-дизайн: 3 принципи тямущого веб-розробника

В чому складність створення сайту? Звичайно, казати, що в даному процесі є лише одна проблема, несправедливо. Тим не менш, виділити найважливіший момент веб-дизайну, все ж можна. Мова про підхід майстра (розробника) до створення конкретного ресурсу. Саме в підході, як вважають діючі спеціалісти, і є основна проблема: звідси – потреба в виявленні принципів, на яких повинен базуватись той самий ефективний підхід до роботи.

До речі, актуальні новини для веб-дизайнерів завжди підкреслюють, що нові інструменти (аналізатори, конструктори, графічні елементи), використовувані в практиці сьогоднішнього дизайну, будуть працювати лише за цієї умови: грамотного підходу до їх використання. Що це за принципи, без розуміння яких дизайнер не зможе виконати майбутній проект на заданому рівні якості? Зазвичай в їхньому списку більш 10 пунктів. Однак (на цьому наполягають професіонали) починати новачку варто з 3 моментів.

  1. Принцип обізнаності. Індустрія розробки веб-дизайну – чи не найбільш динамічна сфера сучасного комерційного ринку. Інструменти змінюються майже кожен день, постійно наростає конкуренція, стають все більш жорсткішими умови "виживання". Для цього майстру й варто почитувати обраний журнал для вебмайстрів, слідкувати за новинками інструментарію, вивчати корисний досвід своїх конкурентів. Простіше кажучи, бути обізнаним в поточній ситуації.
  2. Принцип поваги. Так, це – один з найважливіших моментів, на жаль, нерідко забутий виконавцями. Повага до замовника – це гарантія того, що веб-майстер почує свого клієнта, врахує його побажання, плани, цілі. Оскільки будь-який сайт – це комерційний інструмент (що повинен працювати на свого власника, яким є замовник, а не виконавця, яким є дизайнер), даний момент – дуже важливий. Повага до читача (відвідувача сайту) – це гарантія того, що замовник приверне увагу цільового клієнта й залишиться задоволеним, а читач – знайде свого партнера.
  3. Принцип обмеженості – ще одна важлива вимога успіху, значення якої часто недооцінюють. Справа в тому, що веб-дизайн – не програма, в якій мають бути задіяні всі трендові інструменти веб-розробки. Це – проект, представництво. Неможна без наявності для того причин використовувати для його подачі в мережі всі доступні інструменти. По-перше, в Інтернет-індустрії ніхто не відміняв корисності техніки "необхідно, але достатньо". По-друге, створюється будь-який дизайн не заради демонстрації цих самих інструментів (графічної реклами, шрифтів й кольорового фону), а для презентації конкретного учасника ринку.